Breaking News
Home / Basketball / Lithuania Czech Republic – Preparation game highlights for FIBA Basketball World Cup 2019, August 27

Lithuania Czech Republic – Preparation game highlights for FIBA Basketball World Cup 2019, August 27

Lithuania Czech Republic – 82-79 Preparation game highlights for FIBA Basketball World Cup 2019, August 27
Lietuvos krepšinio rinktinė antradienį stojo į paskutinį kontrolinį mačą prieš šią savaitę prasidedantį pasaulio čempionatą. Lietuviai jėgas pasitikrino su Čekijos nacionaline komanda ir ją po dramatiškos rungtynių pabaigos palaužė 82:79 (14:22, 28:17, 23:25, 17:15).
V generálce na mistrovství světa se Češi v Soulu střetli se silnou Litvou. Oba dnešní soupeři dokázali na turnaji přehrát Angolu i domácí výběr, a tak dnešní zápas byl soubojem o celkové prvenství na přípravném turnaji.

Základní pětka začala proti Litvě velmi sympaticky. Lvům se dařilo v útoku, když hned první koš zaznamenal Satoranský smečí do koše po krásné nabídce od Balvína. Navíc dobře fungovala výpomoc a posun v obraně. Ani po prostřídání zahajovací sestavy české tempo neopadlo. Zásluhu na tom měl svou přenou muškou Blake Schilb. Na hřiště se poprvé po zranění dostal i kapitán Pavel Pumrpla. Češi už vedli o 11 bodů. Pak se přeci jen dokázali Litevci prosadit a snížit. Poslední body první čtvrtiny ale přeci jen patřily českému celku.

Jenže Litva pokračovala ve zlepšeném výkonu a dokázala rychle dorovnat. Vedení Lvům vrátil dalekonosným košem s faulem a následným trestným hodem Vojtěch Hruban. To ale bylo na dlouhou chvíli od českého týmu v ofenzivě vše. Litevci naopak na své útočné polovině dobře pohybovali míčem a česká obrana přestala stíhat. Velkou komplikací pro trenéra Ginzburga byly tři osobní chyby Balvína i Audy, navíc připočteme-li podkošovou sílu soupeře. Češi navíc zakončili první polovinu hrozivou ztrátou na své obranné půlce a darovali tak Litevcům další dva body.

Vzhledem ke třem faulům obou vyšších pivotů musel trenér Ginzburg zvolit nižší variantu sestavy. Pod košem se tak s litevským obrem Valanciunasem musel rvát Martin Peterka. Litevci tohoto nepoměru dokázali efektivně využít a pravidelně na svou hvězdu dopravovat míč. Vrátil se proto Balvín, ale hned v první obraně mu byl odpískán čtvrtý faul. Na hřišti ještě chvíli vydržel, ale pak ho vystřídal Auda. V tu chvíli se Češi už vrátili z desetibodového manka díky trojkové produkci Bohačíka s Peterkou.

Čechům se podařilo návratem k osobní obraně narušit litevskou trojkovou pohodu. Na hřišti se začal hrát urputný basketbal, který ale snesl ta nejpřísnější basketbalová měřítka na rozdíl od dvou přechozích střetnutí. Průvleky na svou silnou levačku se prezentoval Auda a Češi rázem ztráceli jen bod. Po svém čtvrtém faulu střídal Auda za Balvína. Ten se prezentoval dvěma smečemi a Češi se stále drželi na dostřel.

Češi se díky zlepšené obraně a velké bojovnosti v defenzivě i na útočném doskoku dostali do čtyřbodového vedení. Do konce zápasu zbývaly tři minuty. Stejně tak po trestných hodech Ondřeje Balvína. Minutu a půl před koncem Mačiulis snížil na rozdíl jediného bodu. Následně Satoranský minul oba trestné hody. Češi si nepohlídali obranný doskok a 15 sekund před koncem po pátém faulu Balvína a dvou trestných hodech vedli Litevci o bod. Češi zahráli poslední akci na Satoranského, ale ten pod tlakem minul. Litevci následně vítězství pojistili z trestných hodů, i když Satoranský měl na ruce ještě vyrovnání.
Česká republika – Litva 79:82 (22:14; 39:42; 64:65)
Make sure you’re checking out more of my videos and “SUBSCRIBE” to be notified every time about new video!

About admin

Check Also

UP vs. NU – September 18, 2019 | 1st Quarter Highlights | UAAP 82 MB

UAAP 82 Men’s Basketball: University of the Philippines vs. National University | 1st Quarter Highlights …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *